Family Tree Maker

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

FTM-2012-150x150Family Tree Maker od spoločnosti Ancestry sa dlhodobo chváli titulom “najlepšie predávaný genealogický program na svete”.  Spoločnosť tvrdí, že tento titul jej patrí posledných 20 rokov a preto je zaujímavým prekvapením, že Ancestry pokúka program Family Tree Maker zadarmo. Štandardná cena – ktorá sa zobrazuje na oficiálnej stránke v angličtine – je pritom 39,99 dolára za elektronickú kópiu a 79,99 za verziu na DVD spolu s pár genealogickými knižkami. A popri tom máte šancu mať rovnaký program zadarmo priamo od distribútora…

Bolo by to príliš jednoduché, keby tam nebolo jedno malé ale. Vlastne veľké ALE. Zadarmo je totiž len švédska a nemecká verzia programu s mierne upraveným názvom – Family Tree Maker World Express. Spoločnosť o tom dokonca neinformuje na oficiálnych stránkach v angličtine, ale len na lokalizovaných švédskych a nemeckých weboch.

Čo sa týka počtu funkcií v porovnaní s platenou verziou Family Tree Maker, distribútor hovorí, že “väčšia” je aj vo verzii World Express, bližšiu špecifikáciu by ste však hľadali márne. Krátko po inštalácii však vidno základný rozdiel. Zatiaľ čo platená (plná) verzia obsahuje sedem záložiek: Plan, People, Places, Media, Sources, Publish, and Web Search, verzia zadarmo obsahuje len tri: Plan, People, Web Search, zvyšok chýba.

Súčasťou distribúcie je aj TreeSync funkcia. TreeSync umožňuje synchronizovať vami vytvorený rodokmeň so stránkou Ancestry.de (nemecká verzia) respektíve Ancestry.se  (švédska verzia).

Systémové požiadavky: Windows XP SP2, Vista, Win 7, Win 8 (32-bit alebo 64-bit); 1GHz Intel Pentium III (alebo ekvivalent); 500MB miesa na pevnom disku; 1GB RAM; rozlíšenie obrazovky aspoň 1024×768

family-tree-maker-zadarmo

Čítať 26990 krát
Zostaňte s nami v kontakte a prihláste sa na odber noviniek